Namangan muhandislik-qurilish institutining “Ilm tadqiqot va taraqqiyot ilmiy jurnali” («Nauchnыy jurnal nauki, issledovaniy i razvitiya», «Scientific journal of science, research and development»)da respublikamizdagi oliy taʼlim va ilmiy-tadqiqot institutlari va xorijda bajarilgan ilmiy ahamiyatga molik ilmiy-tadqiqot ishlarining natijalari chop etiladi. Ilmiy jurnal bir yilda oltita sonda chop etilib, unda quyidagi yoʻnalishlar boʻyicha maqolalar eʼlon qilinadi: - Avtomobil yoʻllaridagi innovatsion texnologiyalar va tadqiqotlar; - Transport muhandisligi; - Texnika va texnologiya; - Taraqqiyot strategiyasi: aqlli shahar, raqamli iqtisodiyot, sunʼiy intellekt; - Energetika va muqobil energiya manbalari; |
- Taʼlimda zamonaviy texnologiyalar.
Tahririyatga taqdim etilayotgan maqolalar oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida taqdim etilishi mumkin. Tahririyat chop etiladigan barcha maqolalarni taqrizga yuboradi, ushbu taqriz natijalari asosida maqolani chop etish masalasi boʻyicha tegishli qaror qabul qiladi. Bosh muharrir – Joʻrayev Sh.Sh. t.f.f.d. PhD, (Namangan, Oʻzbekiston) |
Bosh muharrir oʻrinbosari – D.I.Mahkamov, t.f.f.d. PhD, (Namangan, Oʻzbekiston)