Муаллифнинг исми Лавозими Ташкилот номи
1 Bobokulov A.A. magistrant Buxoro Innovatsiyalar Universiteti
1 1.2017 yil 15 dekabrdagi “Tashqi bozorlarda mahalliy mahsulotlar raqobatdoshligini ta’minlash va eksportini rag‘batlantirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Farmon. https://lex.uz/docs/-34606512.2018 yil 3 maydagi “Charm-poyabzal va mo‘ynachilik sohalarini rivojlantirish va eksport salohiyatini oshirishni yanada rag‘batlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Qaror. https://lex.uz/uz/docs/-38288233.2020 yil 31 oktabrda qabul qilingan “Eksport faoliyatini moliyaviy qo‘llab-quvvatlashni yanada kengaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Farmon. https://lex.uz/docs/-66586334.2022 yil 30 sentyabrda qabul qilingan “Tadbirkorlik sub’ektlarining eksport salohiyatini yanada kengaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Farmon.5.2020 yil 25 avgustdagi “Eksport qiluvchilar garov sifatida sug‘urta xizmatlaridan foydalanganda, sug‘urta mukofoti uchun to‘lov xarajatlarini kompensatsiya qilish tartibi to‘g‘risidagi Nizomni tasdiqlash” (VMQ-512-son Qarori). https://lex.uz/docs/-49675236.2020 yil 6 oktyabrdagi “Eksport va investitsiyalarni rivojlantirish masalalari bo‘yicha Hukumat komissiyasi to‘g‘risidagi Nizomni tasdiqlash” (601-son Qarori).