1 | Irgashev J.G. | катта ўқитувчи | Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Академияси |
1 | 1.Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.М.Мирзиёев томонидан 2022 йилнинг 4 апрель кунидаги “Автомобиль йўлларида инсон хавфсизлигини ишончли таъминлаш ва ўлим ҳолатларини кескин камайтириш чора тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-190-сонли қарори. // https://lex.uz/docs/5937573. 2.Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 20 июлдаги “Автомототранспорт воситалари ҳайдовчиларини тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш ҳамда уларни имтиҳондан ўтказиш тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 393-сон қарори.// https://lex.uz/uz/docs/6123254.3.Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил12 апрелдаги “Йўл ҳаракати қоидаларини тасдиқлаш тўғрисида”ги 172-сон қарори. // https://lex.uz/docs/5953883. 4.Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Йўл ҳаракати хавфсизлигини таъминлаш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида” ги 2017 йил 11 июлдаги ПҚ-3127-сон қарори5.Азизов К.Х. Ҳаракат хавфсизлигини ташкил этиш асослари. –Т.: Фан ва технология, 2009. -244-б.6.Справочник по безопасности дорожного движения. Пре.с норов. Под редакций проф. Сильянова В.В. –М.: МАДИ (ГТ/У) 2001. 754 с.7.Бабков В.Ф. Дорожные условия и безопасностьдвижения: Учибник для вузов. –М.: Транспорт, 1993.–271 с. |