Имя автора Должность Наименование организации
1 Allambergenov S.D. dotsent O‘zbekiston Respublikasi IIV Malaka oshirish instituti
1 1.Odilqoriyev H.T., Tulteyev I.T., Azizov N.P.Davlat va huquq nazariyasi: Darslik. –Toshkent, 2009. –B. 239.2.Xashimhonov A.M.O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining huquq ijodkorlik faoliyati: nazariya va amaliyot masalalari: Yurid. fan. nomz. ...dis. avtoref. –Toshkent, 2008. –B. 16.3.Наурызбаева Р.К.Правотворческая деятельность Правительства Республики Казахстан: Автореф. дис. ...канд. юрид. наук. –Алматы, 1995. –С. 12–13; Xashimhonov A.M. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining huquq ijodkorlik faoliyati: nazariya va amaliyot masalalari: Yurid. fan. nomz. ...dis. avtoref. –Toshkent, 2008. –B. 11. 4.РудкинЮ.Д.Правотворческие производства: природа, структура, разновидности: Автореф. дис. ...канд.юр.наук. –Харковь. 1984. –С. 6–7.5.Xashimhonov A.M.O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining huquq ijodkorlik faoliyati: nazariya va amaliyot masalalari: Yurid. fan. nomz. ...dis. avtoref. –Toshkent, 2008. –B.26.6.Наурызбаева Р.К.Правотворческая деятельность Правительства Республики Казахстан: Автореф. дис. ...канд. юрид. наук. –Алматы, 1995. –С. 6-7.7.Izoh: Qoraqalpog‘iston Respublikasi Konstitutsiyasining 90-moddasiga muvofiq, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi qonun hujjatlar asosida va ularni ijro etib, Qoraqalpog‘iston Respublikasining barcha hududida ijro qilinishi shart bo‘lgan qarorlar va farmoyishlar qabul qiladi. Shubilan birga, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashining Reglamentiga muvofiq, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashining tezkor va boshqa joriy masalalar bo‘yicha qarorlari Vazirlar Kengashi Raisining farmoyishlari shaklida qabul qilinadi; Qoraqalpog‘iston Respublikasining 1998-yil 29-yanvardagi «Mahalliy davlat hokimiyat to‘g‘risida»gi qonunning 5-moddasiga muvofiq, shahar va tuman hokimlari qarorlar va farmoyishlar qabul qiladi. // URL –http://sovminrk.gov.uz/uz/pages/show/61948.Слесарева Е.С.Индивидуальные акты управления: Автореф. дис. ...канд.наук. –М., 1984. –С. 13.9.Рудкин Ю.Д.Правотворческие производства: природа, структура, разновидности: Автореф. дис. ...канд. юрид. наук. –Харьков, 1984. –С. 9-10. // Xashimhonov A.M.O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining huquq ijodkorlik faoliyati: nazariya va amaliyot masalalari: Yurid. fan. nomz. ...dis. –Toshkent, 2008. –B.27. 10.Xashimhonov A.M.O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining huquq ijodkorlik faoliyati: nazariya va amaliyot masalalari: Yurid. fan. nomz. ...dis. avtoref. –Toshkent, 2008. –B.27. 11.Поленина С.В.Законотворчество в Российской Федерации. –М., 1996. –С. 26. 12.Общая теория государства и права. Академический курс. Т. 2. –М., 1998. –С. 157.