1 | Nuraliyeva K.S. | o‘qituvchi | International School of Finance Technology and Science instituti |
1 | 1.ACWA Power rasmiy veb-sayti –https://www.acwapower.com2.O‘zbekiston Respublikasi Energetika vazirligi –“Yashil energetika loyihalari haqida hisobotlar”, www.energetika.uz3.Xalqaro Energiya Agentligi (IEA) –“Green Hydrogen: Global Opportunities and Challenges”,https://www.iea.org4.World Bank Group –“Renewable Energy Investments in Central Asia”, https://www.worldbank.org5.ACWA Power kompaniyasining 2024-yilgi yillikhisobotlari –“Sustainability and Innovation”.6.Mahalliy iqtisodiy va ekologik rivojlanish bo‘yicha tadqiqotlar –“O‘zbekistonda yashil iqtisodiyotga o‘tish strategiyasi” (Toshkent: 2024).7.OAV ma'lumotlari –“ACWA Power Toshkentda yangi loyiha boshladi” (Kun.uz, 2025-yil 22-yanvar).8.BMTning Barqaror Rivojlanish Maqsadlari (SDGs):–Energiya sohasidagi barqaror rivojlanish loyihalari va yashil energiyaning ahamiyati. https://sdgs.un.org |