2 | Toychiyeva S.Q. | magistr | FarDU |
1 | 1.Sh. Mirziyoyev, (2020). “Zamonaviy bilim va texnologiyalarni milliy qadriyatlar bilan uyG‘unlashtirish”. Prezidentning nutqi, Toshkent.2.A. Ibragimov (2021). “Zamonaviy texnologiyalar va bolalar tarbiyasidagi innovatsiyalar”. O‘zbekiston ta’lim jurnali, 7(2), 45-52.3.S. Karimov (2020). “Milliy an’analarni saqlashda texnologiyalarning roli”. Ta’lim va madaniyat, 6(1), 33-40.4.R. Xolmuhammedov (2022). “Maktabgacha ta’limda zamonaviy texnologiyalar”. Pedagogika ilmiy jurnali, 10(4),12-20.5.T. Azizov (2023). “Zamonaviy texnologiyalar va maktabgacha ta’limda milliy qadriyatlar”. Bolalar ta’limi, 8(3), 55-61.6.A. Shukurov (2021). “Milliy qadriyatlarni texnologiyalar yordamida bolalar tarbiyasiga singdirish”. O‘zbekiston pedagogika jurnali, 6(2), 22-29.7.S. Toshpo‘latov (2024). “Texnologiyalar va tarbiya: Milliy qadriyatlar va an’analarni saqlash”. Ta’limda innovatsiyalar, 9(1), 67-73.8.Sh. Vohidov (2020). “Milliy qadriyatlar va zamonaviy texnologiyalar”. Pedagogikada yangiliklar, 3(4), 44-51.9.D. Islomov (2020). Maktabgacha ta’limda interaktiv texnologiyalarni qo‘llash. Tashkent: Fan va texnologiya.10.F. Xolmatov (2018). Milliy madaniyatni yosh avlodga singdirish // Ta’lim va tarbiya, No3, 12-15 betlar. |