Ushbu maqolada yurtimizda ta’lim-tarbiya sohasida olib borilayotgan islohotlar va ta’lim sohasidagi fidoiy kasb egalari - pedagoglarga berilayotgan imkoniyat va imtiyozlar haqida so‘z boradi. Bundan tashqari ta’lim-tarbiya sohasini tubdan isloh qilish hamda takomillashtirishga qaratilgan yangi islohotlarni ahamiyati e’tirof etiladi.
1 | Karimova M.M. | O'qituvchi | Andijon davlat pedagogika instituti |
1 | 1. O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 2020-yil, 31-yanvar kuni olimlar, yosh tadqiqotchilar, ilmiy-tadqiqot muassasalari rahbarlari va ishlab chiqarish sektori vakillari bilan uchrashuvdagi nutqidan. |
2 | 2. O‘zbekiston Respublikasining “Pedagogning maqomi to‘g‘risida”gi 901-son Qonuni. Qonunchilik ma’lumotlari milliy bazasi, 01.02.2024-y., 03/24/901/0082-son. |
3 | 3. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Umumiy o‘rta ta’lim muassasalarida “Tarbiya” fanini bosqichma-bosqich amaliyotga joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2020-yil 6-iyuldagi 422-sonli qarori. |
4 | 4. O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Pedagogik mahorat milliy institutida o‘qituvchi va murabbiylar bilan muloqotidagi nutqi. 30.09.2024. |