2 | Yuldasheva S.S. | dotsent | Toshkent davlat agrar universiteti |
1 | 1. Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 10-iyundagi “Yerlar degradatsiyasiga qarshi kurashishning samarali tizimini yaratish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PQ-277-sonli qarori. |
2 | 2. Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 02.12.2022 yildagi “2030 yilgacha Oʻzbekiston Respublikasining “yashil iqtisodiyot” ga oʻtishiga qaratilgan islohotlar samaradorligini oshirish boʻyicha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi PQ-436-sonli qarori. |
3 | 3. Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 24.06.2024 yildagi “Iqlim oʻzgarishiga nisbatan barqaror agrotizimini yaratish hamda qishloq xoʻjaligi mahsulotlari yetishtiruvchilarning iqlim oʻzgarishi bilan bogʻliq xavflarga moslashuvchanligini oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida” gi PQ-233-sonli qarori |
4 | 4. Atoyeva G.R. Maishiy chiqindixona atrofida tarqalgan tuproqlarning ifloslanish holati va unumdorlik koʻrsatkichlarining oʻzgarishi (Toshkent viloyati Ohangaron tumanidagi chiqindixona misolida): B.f.f.d. (PhD) ... diss. avtoreferati. - Fargʻona, 2022. - 43 b. |
5 | 5. Buxorov K.X., Yuldasheva S.SH. va boshqalar. Yashil iqtisodiyot sharoitida iqlim oʻzgarishlarining qishloq xoʻjaligiga taʼsirini yumshatish masalalari boʻyicha tavsiyanoma. T.: 2024 y. 18 b. |
6 | 6. Jobborov B.T. Sugʻoriladigan tuproqlarning texnogen buzilishi, ularning ekologik holati va rekultivatsiyasi (Toshkent viloyati misolida): B.f.f.d. (PhD) ... diss. avtoreferati. - Fargʻona, 2019. - 44 b. |
7 | 7. Parpiyev Gʻ, Davronov O. va boshqalar. Degradatsiyaga uchragan yerlar va ularni rekultivatsiyalashga qaratilgan taklif va tavsiyalar. International scientific journal science and innovation special issue. April 6, 2024. 598 b |