4 | Abdubannonov B.A. | мустақил-тадқиқотчи. | XXX |
1 | 1. “Инструкция по контролю засоления орошаемых земель с применением электрокондуктометров”. САНИИРИ, Ташкент, 2007 |
2 | 2. Study of morphological and economic-valuable features of new varieties of cotton in the conditions of the andijan region // EPRA International Journal of Environmental Economics, Commerce and Educational Management. Abdulazizova Munavvar Abduqaxxor qizi, Kimsanov Ibrohim Khayitmurotovich, Mamatqulov Orifjon Odiljon o’g’li. 2020.12.01. |
3 | 3. “Эффективность способов внесения азотных удобрений на хлопчатнике в зависимости от технологии полива в условиях сероземно-оазисных почв пояса типичных сероземов”. Иброхим Хайитмурадович Кимсанов. Автореферат диссертации. 1996 год. |
4 | 4. Изучение морфологических и хозяйственно-ценных признаков новых сортов хлопчатника в условиях Андижанского вилоята. И.Х Кимсанов, О.А Кодиров, А.Д Рахимов, У.З Абдумаликов, Ш.З Турсуналиев, 2019 Приоритеты инновационно- технологического развития в условиях глобализации, Белгород |
5 | 5. “Давлат Ер кадастрини юритиш учун тупроқ тадқиқотларини бажариш ва тупроқ хариталарини тузиш бўйича йўриқнома”. (ИМҲ-27-002-13), “Ергеодезкадастр” давлат қўмитаси, Тошкент, 2013-йил |
6 | 6. “Шўрланган ерларни хариталаштириш, ҳисобга олиш ва шўр ювиш меъёрларини аниқлаш бўйича услубий кўрсатмалар”. Тошкент. 2014 йил. Қўзиев Р.Қ., Сектименко В.Е., Исмонов А.Ж. |